Ankieta


wyniki

Dni Zalewa

„ DNI ZALEWA 2012 "

Tegoroczne „DNI ZALEWA" odbyły się w dniach 20-22 lipca 2012 r.

            Ciekawa i różnorodna oferta programowa oraz słoneczna pogoda, przyciągnęły tłumy turystów oraz mieszkańców miasta i gminy Zalewo. W pięknej scenerii jeziora Ewingi, w barwnym otoczeniu stoisk z upominkami, oraz wesołego miasteczka, licznie zgromadzona publiczność, gorąco oklaskiwała występy artystów prezentujących się na scenie zalewskiej muszli koncertowej. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Pani Fryderyka Małachowska. Podczas tegorocznych „Dni Zalewa", każdy mógł znaleźć w programie coś dla siebie. W piątkowe popołudnie mieszkańcy Zalewa i okolic zostali zaproszeni na multimedialny „Spacer po przedwojennym Zalewie” , który poprowadzili Państwo Sonia i Piotr Taciak - członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej i Stowarzyszenia Morąskiego Bractwa Historycznego „Mawrin” . Było to preludium wprowadzające do cyklicznej imprezy „Dni Zalewa”.      

            W sobotę i niedzielę, w godzinach przedpołudniowych, odbywały się turnieje piłki siatkowej, plażowej, zawody wędkarskie, strzeleckie oraz zakładowy turniej piłki nożnej. W turniejach i zawodach wzięło udział ponad sto osób. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyły się zawody STRONG MAN - o Puchar Burmistrza Zalewa, a także pokaz sekcji karate „Piechotka TEAM". Trener klubu, mieszkaniec Zalewa Pan Jarosław Piechotka - wielokrotny Mistrz Polski Karate i kick-boxingu, zaprezentował sportowe umiejętności swoich utalentowanych podopiecznych, grupę liczącą 70 zawodników. Dla sympatyków brydża sportowego, w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury odbył się turniej  o Puchar Burmistrza Zalewa. Wszyscy uczestnicy turniejów i zawodów sportowych otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatorów.

            Z myślą o najmłodszych , organizatorzy przygotowali zawody sprawnościowo - zręcznościowe, które przeprowadzili Państwo Wioletta i Piotr Żołądkiewicz Natomiast artyści z Teatru „Stara Wozownia" z Gdańska, zabawiali dzieci, w programie muzycznym, pełnym skeczy,i  humoru .

            „Dni Zalewa" są doskonałą okazją do zaprezentowania szerszej publiczności laureatów przeglądow i festiwali odbywających się w M-GCK w Zalewie. I tak w sobotę na scenie zaprezentowali się najlepsi wykonawcy VII rejonowego konkursu „W Rytmie Polskiej Piosenki". Wystąpili soliści z Zalewa, Nowego Miasta Lubawskiego, Dzierzgonia, Boreczna oraz Dobrzyk. Natomiast w niedzielę prezentowały się dzieci z Przedszkola Miejskiego w Zalewie - laureaci Dziecięcego Festiwalu „Przedszkolada". W programie nie mogło zabraknąć lokalnych zespołów śpiewaczych, tak więc w sobotni wieczór, z dużym powodzeniem i przy aplauzie publiczności wystąpił zespół „Jezioranki" z Zalewa.

            Organizatorzy w celu promocji  gminy Zalewo poprzez prezentacje potrawy regionalnej, zaproponowali mieszkańcom konkurs kulinarny p.n. ”Najlepsze przysmaki kuchni ziemi zalewskiej" o nagrodę Burmistrza Zalewa „Złotą Warząchew". W konkursie udział wzięły : Pani Halina Krajnik, Pani Anna Strachota oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Stokrotka" z Jerzwałdu.

            Tradycyjnie podczas „Dni Zalewa" odbywa się konkurs „MAŁA MISS ZALEWA". W tym roku, przy licznie zgromadzonej publiczności, w konkursie udział wzięło trzynaście dziewczynek. Prezentacje najmłodszych kandydatek do tytułu „Mała Miss Zalewa 2012", oceniało jury w składzie: Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński, Dyrektor M-GCK Pani Fryderyka Małachowska, Pan Grzegorz Głozak oraz Miss Zalewa 2011 – Zuzia Pask. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów.

            Obchody tegorocznych „Dni Zalewa" uświetnił koncert gwiazdy disco-polowej, zespół MEGA DANCE z Białegostoku. Nie zabrakło również dobrej muzyki w wykonaniu zespołu „Jaśko Band" z Susza, oraz kapeli podwórkowej „Śląskie Bajery".

            Sympatycy zabawy tanecznej bawili się w sobotni wieczór przy rytmach muzyki w wykonaniu zespołu „Set", a w niedzielę do tańca przygrywał zespół S-A-WI.

            Organizatorzy - Urząd Miejski w Zalewie oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie, dziękują sponsorom oraz wszystkim osobom, które włączyły się w organizację „Dni Zalewa".

 

Sponsorzy „DNI ZALEWA 2012"

 

 1. Pan Ryszard Sikora - Morąsko - Zalewski Bank Spółdzielczy w Zalewie
 2. Pan Krzysztof Ziemiec - Apteka „Arnika”
 3. Pan Dariusz Nidzgorski - Sklep motoryzacyjny „Auto Części”
 4. Pani Agnieszka Małetka
 5. Pani Teresa Parzęcka - Sklep spożywczo – przemysłowy
 6. Państwo Małgorzata i Mirosław Małetka - BUD - MED
 7. Pani Joanna Uściska - Apteka „Błękitna”
 8. Pan Grzegorz Zdrojkowski - Elektris
 9. Pan Edward Pabich - Hydro - Kan
 10. Panowie Andrzej i Łukasz Brejta
 11. Pan Marek Śniecikowski - Gabinet weterynaryjny
 12. Pan Robert Parzyszek - Metal – Prost
 13. Panowie Bogusław i Henryk Lech - Lech – Drób
 14. Pan Michał Kreczkowski - Masarnia Miłakowo
 15. Pani Liliana Kolczak - Kwiaciarnia „Lilia”
 16. Państwo Magdalena i Paweł Berk
 17. Pan Stanisław Kacprzyk - GS SCh
 18. Państwo Agnieszka i Zbigniew Taraszkiewicz - Lewiatan
 19. Pan Mariusz Bilik – Salon Fryzur
 20. Pan Grzegorz Tomasik – „Wesołe Miasteczko”

Wyniki turnieju piłki siatkowej:

 

 

Wyniki zakładowego turnieju piłki nożnej:

 

Wyniki turnieju brydża sportowego:

 1. Państwo Barbara i Tadeusz Kaczmarczyk

 

Wyniki turnieju piłki plażowej:

 1. Marcin Sielczak i Mateusz Szymański
 2. Bartek Bark i Rafał Serek
 3. Kamil Makowski i Adrian Adamczyk

Wyniki zawodów STRONG MAN:

 1. Kordian Bolczak
 2. Paweł Kubus
 3. Łukasz Janicki

Konkurs fotograficzny „Zakątki Powiatu iławskiego"

 1. Weronika Walaszczyk
 2. Grzegorz Olszlegier
 3. Marta Kaczmarek

Konkurs „Czysto wokół nas"

Wyróżnienia otrzymały:

- Iwona Jankowska

- Honorata Ostrowska

Konkurs kulinarny „ Przysmaki kuchni ziemi Zalewskiej "

 1. Halina Krajnik
 2. Koło Gospodyń Wiejskich „Stokrotka” z Jerzwałdu
 3. Anna Strachota

Konkurs „MAŁA MISS ZALEWA 2012"

 1. Aleksandra Żmijewska
 2. Nikola Bielecka
 3. Aleksandra Młyńska

 

Amatorski konkurs tańca:

 

 1. Wioletta i Bartek
 2. Magda i Dawid
 3. Anna i Mateusz